Tarasy z drewna i deski kompozytowej – montaż

Nie tylko w okresie letnim spędzamy czas na świeżym powietrzu. Również w pozostałe pory roku, możliwe jest intensywne korzystanie z dobrodziejstw natury i większość wolnego czasu można satysfakcjonująco wykorzystać na zewnątrz. Taka forma odpoczynku jest zarówno zdrowa, jak i mocno relaksująca. Z tego też względu, szerokie grono osób interesuje się tematyką stworzenia dla siebie profesjonalnych tarasów. Dobrze wykonany, z najwyższej jakości materiałów taras, jest inwestycją na całe życie. Nowoczesny design, dobrze komponuje się na tle zarówno minimalistycznych, jak i bogato tworzonych ogrodów. Dlatego może on stanowić idealne wręcz rozwiązanie, dla większości osób zainteresowanych tą tematyką.

Projektowanie tarasu Poznań – Poznańska firma wykorzystująca wieloletnie doświadczenie

Tarasy z deski kompozytowej stają się coraz bardziej popularne. Cieszą się one, bowiem coraz większym zainteresowaniem. Decydując się na wykonanie owego tarasu w swoim ogrodzie, warto zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji na ten temat, najlepiej u samego źródła. Zacznijmy zatem od podstaw i odpowiedzmy sobie na pytanie – czym konkretnie jest deska kompozytowa? A mianowicie, jest ona mieszaniną polichlorku winylu oraz mączki drzewnej

Czytaj dalej…

Projektowanie tarasów Poznań

Tarasy z deski kompozytowej posiadają wysoką zawartość drewna w tworzywie. Z tego też tytułu, realistycznie odwzorowują w dotyku naturalne drewno. Domieszka PCW natomiast, nadaje trwałość materiału oraz jego wodoodporność. Tarasy wykonywane przez poznańską firmę są wytwarzane z dbałością o każdy detal i z gwarancją najwyższej jakości.

Możliwy jest także realizacja i projekt tarasu z drewna egzotycznego w Poznaniu. Charakteryzują się one wysoką trwałością oraz ponadczasowością.

Szczególnym atutem drewna jest jego różnorodność, niepowtarzalność w rozmieszczeniu słojów oraz urozmaicona kolorystyka. Drewno egzotyczne jest starannie importowane od zagranicznych i stałych dostawców. A wszystko po to, aby pomóc spełniać marzenia i móc w pełni zadowolić naszego klienta.

Taras kompozytowy jako przyszłościowy „plan idealny”

Coraz częściej ludzie projektują swoje ogrody w zgodzie z naturą. Niejednokrotnie nawet domy posiadają drewnianą elewację bądź są wykonane całościowo z drewna. W związku z tym tarasy z kompozytu w Poznaniu są montowane coraz częściej. Jak dokładnie wygląda montaż przeprowadzany przez naszych specjalistów? Najważniejszą kwestią jest odpowiednie i poprawne rozplanowanie miejsca, w którym taras powstanie. Kolejno należy zbadać podłoże, na jakim taras drewniany zostanie stworzony. Może on być wykonany zarówno na wylewce betonowej, jak i na gruncie. Różnica jest taka, iż w przypadku chęci montażu na podłożu nieprzygotowanym, czyli na ziemi, konieczne może się okazać zastosowanie punktowych pali betonowych. Są one odpowiedzialne za stabilność tarasu.

Pełna konstrukcja nośna z legarów jest wytworzona z drewna egzotycznego, kompozytu bądź też profili aluminiowych poziomowanych. Są one mocno utwierdzane do podłoża. Owa czynność nazywana jest kotwieniem. Dopiero na taką konstrukcję istnieje możliwość nałożenia desek kompozytowych. Oczywiście są one montowane przy pomocy profesjonalnych, systemowych łączników. Całą sztuką jest to, aby montaż został przeprowadzony w taki sposób, aby łączenia nie rzucały się w oczy. Oznacza to również, iż nie zaszła żadna ingerencja w deskę, więc nie została zniszczona ona i jej struktura.

Coraz więcej osób pyta o tzw. „pływające” tarasy kompozytowe z Poznania. Charakteryzują się one tym, iż nie są kotwiczone ze względu na brak podłoża do tego zdolnego. Pływające tarasy lokalizują się z reguły nad pomieszczeniami mieszkalnymi, garażami i na dachach. Są unikatowe i ponadczasowe. Wymagają także bogatego doświadczenia, gdyż są bardzo trudne do wykonania.

Projektowanie tarasów Poznań – Planowanie pracy, koszty i informacje pomocnicze

Cena stworzenia konstrukcji nośnej i fundamentów jest porównywalna do budowy tarasu z desek drewnianych. Porównywalna jest także cena za robociznę, czyli czas poświęcony pracowników na wykonanie danej pracy. Jedyną zasadniczą różnicą jest koszt zakupu samego materiału na nawierzchnię. Zatem można śmiało przyjąć, iż taras z deski kompozytowej (Poznań), który jest najwyższej jakości, odpowiada cenie desek egzotycznych niższej klasy. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, iż to życiowa inwestycja i warto rozważyć zakup dobrej klasy deski kompozytowej poznańskiej, bądź też egzotycznej. Dlatego warto zainwestować w materiały trwałe od renomowanego sprzedawcy. Tarasy drewniane z poznania i ich cennik jest ustalany indywidualnie dla każdego zlecenia. Dlatego każdorazowo wykonywana jest wycena usługi montażu oraz potrzebnych materiałów.

Tarasy drewniane wykonane przez naszą firmę w Poznaniu, można śmiało pooglądać w naszej galerii na stronie internetowej. Na wszelkie pytania oraz wątpliwości chętnie odpowiadamy zarówno drogą telefoniczną, jak i mailową. Taras z deski kompozytowej można wcześniej rozplanować. Ważnym elementem jest także aranżacja tarasów tego typu. Chętnie służymy swoim wieloletnim doświadczeniem i dzielimy się wizją przestrzenną. Praca jest naszą pasją, dlatego podchodzimy do niej z sercem. Wiemy też, jak ważna jest aranżacja tarasu przy domu. Świetnie wykonany taras wymaga uporządkowania oraz udekorowania. Tematyczne meble, stoliki i inne gadżety potrafią dodać unikatowego szyku oraz niepowtarzalności.

Projektowanie tarasu Poznań

Nasza firma zajmuje się także projektowaniem tarasów w Poznaniu. Osoby mało kreatywne, nie muszą się martwić – chętnie pomożemy i doradzimy! W razie konieczności trudnimy się również w renowacji tarasów drewnianych w Poznaniu. Owa usługa potrafi w specjalistyczny sposób odmienić użytkowany już latami taras w świeżo wyglądający i połyskujący. Drewniane tarasy w Poznaniu są naszą specjalnością, lecz przyjmujemy i rozważamy również inne zgłoszenia. Do budowy każdego z tarasów drewnianych podchodzimy w sposób indywidualny. Każdy taras charakteryzuje się odmiennością, dlatego zlecenia nie są wykonywane jednakowo.

Kwestią priorytetową jest dla nas zadowolenie klienta oraz pełna satysfakcja ze zrealizowanego tarasu kompozytowego. Potrzebujesz wyceny lub projektu tarasu? Zapraszamy do kontaktu.

Oferowane przez naszą firmę projektowanie tarasu w Poznaniu to usługa kompleksowa. Nieraz wykonujemy konstrukcje o skomplikowanych kształtach czy nietypowych rozmiarach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane zlecenia. Zawsze chcemy też dodać projektowi nutę oryginalności. Niemniej w każdym przypadku staramy się dopasować stylistykę tarasu do otaczającej go przestrzeni. Może to być na przykład dom, budynek firmowy czy architektura ogrodowa. Ze współpracy z naszą firmą zadowolone będą zarówno osoby ceniące sobie praktyczność, jak i esteci.

Zachęcamy do skorzystania z usługi, którą jest projektowanie tarasu. Poznań to miasto, w okolicach którego działamy. Poza samym tarasem możemy zaproponować stworzenie jego zadaszenia. Wszystko zależy od pomysłu klienta. Ze względu na unikalny charakter naszych usług, cena współpracy zawsze jest ustalana indywidualnie.

Projektowanie tarasu Poznań — świetny pomysł na aranżację przestrzeni poza budynkiem

Projektowanie tarasu w Poznaniu jest wskazane nie tylko w przypadku domów prywatnych, ponieważ taka przestrzeń może dobrze wyróżnić ogródek restauracji, przestrzeń rekreacyjną przy biurowcu i nie tylko. W każdym jednak przypadku miejsce to powinno się wpasować w otoczenie. Dysponujemy deskami w różnych kolorach, dzięki czemu klient może liczyć na różnorodność pod kątem barw. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.