Robot koszący – montaż automatów koszących Poznań i okolice

Nie ma nic przyjemniejszego niż nienagannie skoszona trawa, która niepodważalnie wpływa na estetykę ogrodu. Jeśli szukasz inspiracji i porad na temat pielęgnacji ogrodu, odwiedź stronę amunra.com.pl. Jeśli nie płacisz za profesjonalną usługę pielęgnacji terenu zielonego wokół swojej posesji, musisz poświęcić swój czas na utrzymanie trawnika w doskonałej formie. Wiąże się to, każdorazowo, na spędzaniu wielu godzin na koszeniu trawy. Zamiast tego, warto rozważyć zainwestowanie pieniędzy w pełni zautomatyzowany robot koszący, który tę pracę wykona za Ciebie.

Jak działa kosiarka automatyczna?

Automat koszący w budowie zewnętrznej łudząco przypomina odkurzacz automatyczny, który krąży po trawniku i sprawia, że nabiera on nowego, estetycznego wyglądu. Do pracy, najczęściej wykorzystuje silnik zasilany akumulatorem litowo- jonowym, ostrza tnące, stację bazową, przewód obwodowy oraz czujniki, które uniemożliwiają robotowi opuszczenie koszonego obszaru. Bateria zapewnia ciągłą pracę urządzenia do 30 minut dla modeli podstawowych dedykowanych do małych trawników i do ponad czterech godzin w przypadku wysokiej klasy kosiarek zaprojektowanych do obsługi zdecydowanie większych terenów. W zależności od wielkości kosiarki i pojemności akumulatora można oczekiwać czasu ładowania od 30 minut do dwóch godzin lub dłużej. Niemniej jednak mechanizm działania dla wszystkich robotów koszących jest taki sam: poruszają się one po wyznaczonym wcześniej obszarze, kosząc trawę, a po wyczerpaniu baterii automatycznie wracają do bazy w celu naładowania, po czym kontynuują pracę.

Jakie są najważniejsze zalety kosiarki automatycznej?

  1. Praca automatycznych kosiarek jest na tyle cicha (działają w zakresie od 55 do 60 decybeli), że mogą one pracować również w nocy, aby utrzymać wysoką jakość skoszonego trawnika.
  2. Tradycyjne koszenie wymaga nakładu znacznej ilości pracy, regularnej konserwacji sprzętu i zaangażowania. Poza koniecznością wstępnego zaprogramowania sprzętu robot koszący jest w pełni samodzielny i nie wymaga stałej kontroli.
  3. Zautomatyzowane kosiarki uruchomiają się na czas, bez względu na pogodę.
  4. Lekkie automatyczne kosiarki akumulatorowe z małym silnikiem o niskiej mocy są bardziej wydajne niż model benzynowy lub duża kosiarka elektryczna.
  5. Zautomatyzowane kosiarki są przechowywane w stacjach ładowania, a nie w szopie ogrodowej lub garażu, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Automat koszący: montaż w Poznaniu

O ile sam zakup kosiarki automatycznej nie stanowi już problemu, ze względu na coraz większą popularność i dostępność towaru w sklepach branżowych, tak jej montaż, dla wielu osób może być skomplikowany. Zanim przystąpią Państwo do pierwszego użycia urządzenia, należy je zaprogramować w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Warto tę czynność powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają duże doświadczenie w zakresie ustawiania odpowiednich parametrów w automacie do koszenia trawy. Nasza firma świadczy usługi na najwyższym poziomie i zapewnia fachowy montaż automatu koszącego w Poznaniu. Specjaliści dokonają ponadto wstępnej wyceny kosztów usługi, które są zależne od wielkości i skomplikowania terenu. Usługi w zakresie montażu robota koszącego w Poznaniu obejmują także m.in.:

  • dobranie właściwego rodzaju kabla do konkretnego modelu kosiarki i wyznaczenie pola do koszenia z uwzględnieniem typowych przeszkód, takich jak: murki, schody,
  • zamontowanie szpilek mocujących kabel,
  • pomoc w wyznaczeniu bazy w celu szybkiego i efektywnego ładowania urządzenia,
  • zmierzenie obszaru trawnika i ustawienie parametrów w taki sposób, by był skoszony raz w wyznaczonym czasie.

Warto pamiętać, że montaż kosiarki automatycznej w Poznaniu to nie tylko wprowadzenie konkretnych poleceń w panelu urządzenia dotyczących tworzenia stref czy planowania czasu koszenia, ale także instalacja pod ziemią specjalnego, odpornego na rozkład wysokiej jakości okablowania z wykorzystaniem profesjonalnej maszyny. Ponadto, nasza firma oferuje projektowanie terenów zielonych pod pracę robota koszącego z uwzględnieniem wszelkich modyfikacji pozwalających uniknąć wykonywania dodatkowych prac podkoszeniowych w strefach, do których robot nie byłby w stanie dojechać.