Pergole ogrodowe i tarasowe – Poznań i okolice

Jako firma z dużym doświadczeniem, specjalizujemy się w projektowaniu, aranżacji oraz pielęgnacji ogrodów przydomowych i dla klientów komercyjnych. Aby uatrakcyjnić wizualny efekt naszych realizacji, tworzymy dla Państwa nowoczesne rozwiązania, łączące w sobie praktyczność oraz wyjątkowy wygląd. Pergole doskonale wpisują się w tę koncepcję. Zarówno w wydaniu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, stanowią wspaniałą ozdobę ogrodu, pełniąc jednocześnie funkcję użytkową. Pergole, jako konstrukcje, wykonywane najczęściej z podłużnych elementów drewnianych stanowią pionową przesłonę, która eksponuje roślinność pnącą. Wyjątkowe, zachwycające realizacje ogrodów z pergolami tworzymy w Poznaniu i okolicznych miejscowościach.

  • Pergole ogrodowe w Poznaniu - zróżnicowanie zastosowań

    Dobierając miejsce osadzenia pergoli ogrodowej, bierzemy pod uwagę ekspozycję na strony świata oraz rozmieszczenie budynków na działce. Pergola stanowi gustowną, nowoczesną ozdobę ogrodu, zatem nie może w żaden sposób ograniczać swobody przemieszczania się w jego obrębie. Pergole, stanowiące praktyczne oddzielenie przestrzeni użytkowej od ozdobnej, najczęściej przybierają formę paneli drewnianych, bez elementów ażurowych. Warto uzmysłowić sobie, iż poza ograniczeniem widoczności konkretnej strefy ogrodu, taka pergola wpłynie na ograniczenie ilości światła dziennego w miejscu jej ustawienia. Znakomicie sprawdzi się pomiędzy strefą wejścia a bramą garażową lub w miejscu, gdzie drzwi techniczne (prowadzące z kotłowni do ogrodu) ograniczają estetykę przestrzeni zewnętrznej. Pergole tarasowe w Poznaniu wykonujemy nadzwyczaj często, realizując dla Państwa ogrody z funkcją wypoczynkową. Pergole znakomicie osłaniają taras przed nadmiarem promieni słonecznych, chronią przed wiatrem oraz jeżeli zdecydują się Państwo na osłonięcie jej elementów w postaci zadaszenia przezroczystymi panelami, również przed deszczem. Piękna, ukazująca naturalnie rozwijające się dekoracje roślinne pergola zachwyci o każdej porze roku. Tworząc dla klientów pergole na terenie Poznania i okolic, starannie dobieramy ich rozmiar, materiał oraz roślinność, która stanowi jej integralny element.

  • Pergole ogrodowe drewniane w Poznaniu - nowoczesność, która współgra z naturą

    Pergole ogrodowe, które realizujemy w Poznaniu, komponujemy ze stylem ogrodu, jego wielkością, przeznaczeniem, a także ze stylem, w jakim zaprojektowany został budynek mieszkalny lub usługowy, do którego ogród przynależy. Zależy nam na idealnej harmonii stylistycznej. Zwracamy uwagę na szczegóły, dlatego tworząc pergole w poznańskich ogrodach, bierzemy pod uwagę zróżnicowane czynniki, mające wpływ na ostateczny obraz ogrodu. Pergole drewniane najpiękniej komponują się z roślinnością, okalającą jej elementy oraz prezentowaną w bezpośrednim jej sąsiedztwie. Dobieramy rośliny, które doskonale wpisują się w charakter ogrodu oraz odpowiednie do zastosowania w formie pnącza. Tworzymy z pasją, dlatego kompozycje roślin, okalających pergolę wraz z towarzyszącymi im wokół gatunkami idealnie pasują do siebie kolorystyką, stylem i rozmiarem. Wiemy, jak wymagające są rośliny. Tworząc ogród z pergolą, weźmiemy pod uwagę gatunki, które nie są zbyt wymagające.

  • Nowoczesne pergole nie tylko w ogrodach Poznania

    Pergole doskonale sprawdzają się w roli dodatkowego ogrodzenia części użytkowej, co stosowane jest często w lokalach HoReCa. Restauracje, kluby, kawiarnie oraz obiekty noclegowe potrzebują przestrzeni zewnętrznej, która w sezonie letnim zapewni klientom relaks na świeżym powietrzu, w otoczeniu roślin i naturalnych materiałów. Nowoczesne, drewniane pergole bardzo często stosujemy, aranżując przestrzeń letniej rekreacji dla gości restauracji i hoteli. Zapewniamy w ten sposób odrobinę intymności przy spożywaniu posiłków oraz bliski kontakt z naturą. Nowoczesne elementy aranżacji ogrodu znakomicie podkreślą jego staranny, zaplanowany charakter oraz dopracowanie jego koncepcji w każdym calu. Nienaganna prezencja z kolei stanie się ważnym elementem przy wyborze Państwa oferty na tle konkurencji.