Trawa w rolkach, trawa z rolki – cena Poznań

Nasycona, równa zieleń i efekt niemalże idealnego trawnika, który osiągnie się w kilka godzin to marzenie każdego posiadacza ogródka przydomowego i entuzjasty zieleni. Trawa w rolkach w Poznaniu pozwoli na szybkie najszybsze osiągnięcie takiego efektu. Na równej powierzchni mającej stabilne podłoże, można nie tylko wysiać trawnik, ale i ułożyć trawę w rolce. Niemniej jednak trawa z rolki w okolicach Poznania ma przewagę na terenach, które charakteryzują się zróżnicowanym ukształtowaniem. Na stromym terenie nasiona trawy mogą być wypłukiwane przez wodę albo deszcz. Trawa z rolki z wielkopolski jest dużo pewniejszym rozwiązaniem. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o rolowanym trawniku? Jaka jest cena założenia trawnika z rolki i czy jest ona warta zapłacenia?

Trawa w rolkach – jakie jeszcze ma plusy?

Trawa z rolki to świetne rozwiązanie dla niecierpliwych i tych, którzy chcą osiągnąć natychmiastowy efekt. Trawa z rolki będzie wyglądać od razu po ułożeniu tak samo, jak w przyszłości. Trawniki z rolki są bujne, dojrzałe i przepięknie zielone już od samego początku. Trawa w rolce ma tym samym sporą przewagę nad wysianą trawą, na której wzrost trzeba będzie trochę poczekać. Ponadto nigdy do końca nie mamy pewności, jak docelowo będzie wyglądać trawnik, który wysiejemy. Producent trawnika z rolki w Poznaniu informuje zwykle również o większej odporności trawy rolkowanej na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Dla porównania trawnik, który wysiejemy samodzielnie przed osiągnięciem docelowej postaci, może ulec łatwemu zniszczeniu, którego powodem są silne opady atmosferyczne i ptactwo.

Czytaj dalej…

Jak kłaść trawę z rolki?

Układanie trawy w rolce nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Istotne, aby trawa rolowania po przywiezieniu na miejsce zakładania nie czekała nazbyt długo na rozłożenie. Do pracy należy przystąpić jak najszybciej. Trawę w rolkach powinno się umieszczać niedaleko miejsc, w których będzie ona rozwijana. Następne rolki z trawą powinny być rozkładane zawsze w takim samym kierunku. Zadbajmy o to, aby ich brzegi dokładnie się schodziły, niemniej jednak nie nachodziły na siebie. W czasie rozwijania trawy w rolkach trzeba zawsze chodzić po darni, nie zaś po glebie. A co z miejscami, gdzie teren się wznosi, albo opada? Tam, gdzie to będzie konieczne (biorąc pod uwagę duże pochylenie), trawę trzeba zabezpieczyć przed ewentualnym osuwaniem się przez wbicie w glebę kołków. Kiedy wszystkie rolki zostaną już rozłożone, trawnik w rolce powinien zostać przewalcowany, aby możliwe było usunięcie spod niego nagromadzonego powietrza. Odpowiednio dociśnięta trawa ma dużo lepszy kontakt z podłożem, co pozwala jej na szybsze zakorzenienie.

Układanie trawy w rolkach ­­– na co zwracać uwagę?

Jak bardzo opłacalna będzie trawa w rolkach? Cennik zakładania trawnika ma różny zakres. Niemniej jednak samodzielny siew trawy, zdecydowanie będzie tańszym rozwiązaniem. Nie zawsze jednak to cena zakładania trawnika będzie najbardziej istotna, jeżeli możemy otrzymać trawę wysokiej jakości. Warto mieć na uwadze, iż  cena maleje razem ze wzrostem wielkości składanego zamówienia.

Jeżeli zależy nam na ściśle określonym składzie gotowego trawnika, z dużym prawdopodobieństwem będzie potrzebne złożenie indywidualnego zamówienia. Trawa w rolkach ma dosyć jednolity skład. Celem tego jest uzyskanie trawnika, który będzie miał uśrednione właściwości. Trawnik w rolkach ma być po prostu jak najbardziej uniwersalny. Kiedy wysiewamy trawę samodzielnie, możemy dokonać wyboru nasion, które utworzą w przyszłości konkretny typ trawnika, na przykład odporny na cień, suszę, czy przeznaczony do grania w piłkę nożną. Niemniej jednak w praktyce może to mieć znaczenie wyłącznie dla specjalistów, którzy mają bardzo wygórowane wymagania. Gotowa trawa w rolce to mieszanka gatunków o takich właściwościach, które zagwarantują wytrzymałość trawy w różnorodnych warunkach. Jeżeli potrzebujemy rekreacyjnego trawnika na terenie usytuowanym wokół domu, trawa w rolkach jak najbardziej zda tutaj egzamin.

Jak właściwie pielęgnować trawę w rolkach?

Pielęgnowanie trawy z rolki będzie polegać w dużej mierze na odpowiednim jej podlewaniu. Przez pierwszy tydzień po jej ułożeniu trzeba ją nawadniać każdego dnia. Po tym czasie wystarczy zaledwie podlewanie co drugi albo trzeci dzień. Wszystko zależne jest od obecnej pory roku i opadów atmosferycznych. Cały trawnik powinno się zawsze podlewać równomiernie. Po czym można poznać, że trawa jest zbyt przesuszona? Wystarczy spojrzeć na jej barwę. Niebiesko-szary odcień oznacza, iż trawa potrzebuje wody. Z uwagi na niską wilgotność trawnik traci swoją jędrność. Źdźbła trawy pod wpływem nacisku stóp nie będą chciały prostować się w przeciągu kilku minut – mogą pozostać przy ziemi nawet do 30 minut.

Jak wykonywać koszenie trawy z rolki? Pierwszy zabieg powinien zostać przeprowadzony po około tygodniu od chwili założenia. Później wystarczy już koszenie trawnika raz w tygodniu. Optymalna długość, jaką powinna mieć trawa to ok. 5,5 cm – nie trzeba przycinać jej na mniejszą wysokość.

Jaki jest koszt trawy z rolki?

Cena poznańskiego trawnika z rolki będzie zależeć od powierzchni trawy, którą zamierzamy stworzyć. Ile kosztuje trawnik z rolki w Poznaniu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w wielu przypadkach wycena musi zostać przeprowadzona indywidualnie.

Jeżeli wątpimy we własne umiejętności, warto będzie rozważyć usługę założenia trawnika. Cena trawników z rolki będzie korzystniejsza, jeżeli skorzystamy z usług tego samego przedsiębiorstwa, które dostarcza trawnik w rolkach, a ponadto go układa. Cena trawy z rolki wraz z ułożeniem będzie zależna także od wielkości posiadanego trawnika – ustalana jest ona indywidualnie jeszcze przed dokonaniem zakupu trawy z rolki.

Trawnik z rolki z Poznania to świetne rozwiązanie dla mieszkańców tego miasta i jego okolic, którzy chcą cieszyć się zielenią na działce lub przed domem, ale oszczędzić sobie nawału pracy związanego z wysiewaniem trawnika. Jeśli jesteś więc zainteresowany naszą ofertą, to serdecznie zapraszamy do kontaktu.