Projektowanie, zakładanie i pielęgnowanie terenów zielonych i ogrodów

Piękny i zadbany ogród to marzenie każdego, kto posiada własny kawałek zieleni. Niestety, ogród, aby wyglądał reprezentacyjnie i zapewniał komfortowe miejsce do wypoczynku, wymaga dużego nakładu pracy. Zakładanie i pielęgnacja ogrodu to długoterminowy proces, który wymaga dużej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Jeżeli zależy Państwu, aby ogród wzbudzał podziw, był pięknie i ciekawie urządzony, proponujemy skorzystać z pomocy naszej firmy. Firma Zielone Studio zajmuje się projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją terenów zielonych, świadczy usługi dla klientów  z Poznania i najbliższych okolic.

 • Zakładanie ogrodu – od czego zacząć

  Zakładanie ogrodu należy zacząć od projektu, który będzie uwzględniał wielkość ogrodu, zakładany budżet oraz proponowane przez klienta wyposażenie. Projekt ogrodu zawsze jest poprzedzony długą rozmową z klientem, która pozwoli nam poznać jego oczekiwania, zaproponować mu różne rozwiązania i zaprojektować ogród marzeń. Ważnym etapem, który zawsze uwzględniamy, jest zaprojektowanie instalacji automatycznego podlewania oraz oświetlenia ogrodu.

  Czytaj dalej…

  Na etapie projektowania terenów zielonych ustalamy z Klientem, gdzie i jakie będą rosły w ogrodzie rośliny, wykreślamy granice trawników i ścieżek oraz elementów dekoracyjnych. Zajmujemy się projektowaniem ogrodów przydomowych, ogrodów na dachach, terenów zielonych przy firmach czy ośrodkach użyteczności publicznej, realizujemy zarówno projekty techniczne, jak i projekty nawierzchni i małej architektury. Nasze projekty są często innowacyjne, zawierają ciekawe rozwiązania, które poprawiają walory użytkowe i estetyczne ogrodu. Dzięki dużemu doświadczeniu podejmujemy się nawet nieszablonowych zleceń, które są dla nas ciekawym wyzwaniem. Dobrze zaprojektowany ogród pozwala stworzyć dodatkową przestrzeń, z której będą chętnie korzystali wszyscy domownicy. Aby klient był pewien, że zaprojektowany ogród spełnia jego oczekiwania, prezentujemy mu wizualizację, dzięki której będzie mógł podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli projekt jest zaakceptowany, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest wykonanie planu. Zakładanie terenów zielonych w Poznaniu najczęściej obejmuje:

  • Roboty ziemne, czyli dokładne posprzątanie ogrodu, pozbycie się zbędnych elementów.
  • Przeprowadzanie potrzebnych instalacji oraz wyrównanie powierzchni.
  • Sprowadzenie i poprawienie jakości gleby.
  • Przekopanie ziemi.
  • Ułożenie ścieżek z kostki brukowej lub innych materiałów.
  • Sadzenie roślin, które muszą być dopasowane do panujących w ogrodzie warunków. Można ustalić, w jakim stylu ma być urządzony ogród i dopasować do niego roślinność oraz pozostałe elementy.
  • Obsadzenie żywopłotów, drzew i krzewów.
  • Wykonanie i montaż małej architektury, altanek, tarasów, domów dla dzieci, itp.
  • Wykonanie elementów dekoracyjnych, tj. oczka wodne, kaskady, strumienie.
 • Pielęgnacja ogrodu – co jeszcze oferujemy

  Założenie ogrodu to tylko pierwszy etap, który pozwala cieszyć się pięknym miejscem. Kolejnym elementem jest regularna pielęgnacja ogrodu, która sprawi, że będzie on stawał się coraz piękniejszy.  Praca ogrodnika nigdy się nie kończy, ciągle jest coś do zrobienia, uporządkowania, zgrabienia czy podlania. Wszystkie czynności są czasochłonne, zdajemy sobie sprawę, że mało kto ma tylu wolnego czasu, aby regularnie pielęgnować ogród. W takiej sytuacji polecamy naszą ofertę.  Najważniejsze prace pielęgnacyjne oferowane przez naszą firmę to:

  Czytaj dalej…
  • Zwalczanie chwastów,
  • Zabiegi aeracji i wertykulacji trawników,
  • Koszenie i poprawa stanu trawnika,
  • Pielęgnacje roślin, czyli podlewanie, nawożenie, cięcie, przesadzanie, uzupełnianie ściółki, a także ochrona przed warunkami atmosferycznymi,
  • Przycinanie drzew i krzewów,
  • Formowanie żywopłotów,
  • Konserwacje architektury ogrodowej,
  • Renowacje lub przebudowę starego ogrodu.
 • Pielęgnacja zieleni i zakładanie ogrodu

  Zagospodarowanie terenów zielonych to trudna sztuka, która wymaga przede wszystkim dużej wiedzy oraz sporej ilości wolnego czasu. Nasza firma posiada prawie trzydziestoletnie doświadczaniem, mamy liczne grono zadowalanych klientów, którzy cenią nas za jakość i kreatywność. Skorzystanie z naszych usług to duża wygoda, oszczędność czasu i pewność, że wszystko zostanie zrobione tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zajmujemy się zakładaniem ogrodu na każdym etapie, począwszy od projektowania, na regularnej pielęgnacji kończąc. Posiadamy nowoczesny sprzęt, który ułatwia i przyspiesza wykonanie niektórych prac w ogrodzie.

  Czytaj dalej…

  Dzięki współpracy z dostawcami oferujemy świeże, piękne rośliny, idealne dopasowane, które będą ozdobą każdego ogrodu. Zakładamy oświetlenie, wykonujemy prace brukarskie oraz tworzymy idealnie dopasowane instalacje wodne. Na wykonywane usługi zawsze udzielamy gwarancji, w razie jakichkolwiek problemów niezwłocznie przyjeżdżamy i dokonujemy potrzebnych napraw. Oferujemy usługi stałe lub jednorazowe, zależnie od Państwa potrzeb.

  Pielęgnacja ogrodów w Poznaniu to bardzo korzystne rozwiązanie. Dzięki naszym usługom każdy ogród będzie wyglądał pięknie, a Państwo będą mieli więcej czasu na odpoczynek i relaks w przyjemnych warunkach.