Zakładanie oczek wodnych

Piękny, stylowy ogród to nie tylko bujna i zdrowa roślinność oraz zadbany, dobrze nawodniony trawnik wyróżniający się najpiękniejszym odcieniem zieleni. To również szereg elementów, które sprawiają, że ogród staje się miejscem wyjątkowym, przepełnionym tajemniczym urokiem. Jednym z nich jest oczko wodne, które w ostatnich latach stało się trendem aranżacyjnym ogrodu. Oprócz niesamowitych walorów estetycznych oczko wodne kryje w sobie niezwykłą siłę przyciągania oraz w dużej mierze wpływa na samopoczucie bywalców ogrodu.

Naszą miłością jest ogród i wszystko, co w nim najpiękniejsze. Dbamy o każdy detal, który może sprawić, że ogród będzie wyglądał nieziemsko, a ponadto stanie się on ulubionym miejscem do spędzania czasu dla domowników. Jesteśmy jednymi z najlepszych specjalistów oferujących zakładanie oczek wodnych w Poznaniu. Wkładając całe swoje serce, pasję i oddanie tworzymy najtrwalsze i najpiękniejsze oczka wodne w Poznaniu i okolicach.

Czytaj dalej…

Dlaczego właśnie oczka wodne?

Przydomowy ogród to miejsce, w którym właściciel zaznaje chwil relaksu i spokoju. Oczka wodne idealnie sprawdzą się właśnie w takim miejscu. Nie tylko ze względu na swoje piękno i to, w jaki sposób potrafią odmienić ogród w połączeniu z otaczającą go roślinnością. Woda również uspokaja i odpręża. Pomaga wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu. Nic tak nie wpływa kojąco na psychikę, jak dźwięk szemrzącej wody. Trudno się więc dziwić, że ogród to swoisty azyl od codziennego natłoku spraw. Oprócz właściwości odprężających oczko wodne przynosi również mnóstwo korzyści dla roślinności ogrodowej:

  • poprawia mikroklimat ogrodu – parująca woda, sprawia, że powietrze obok oczka wodnego jest lepiej nawilżone,
  • pozytywnie wpływa na wzrost roślin w ogrodzie – nawilżając powietrze i glebę dookoła oczka wodnego, ułatwia roślinom im wegetację oraz gwarantuje zdrowy i efektowny wygląd,
  • unikalna ozdoba każdego ogrodu – starannie założone oczko wodne urzeka swoim pięknem. Idealne połączenie wody, kamieni i ozdobnych roślin daje nadzwyczajny efekt.

Budowa oczka wodnego

Oferujemy kompleksową usługę zakładania oczek wodnych w Poznaniu i otaczającym go obszarze. Współpraca z największymi markami z branży ogrodnictwa daje pewność, że użyte przez nas materiały do budowy oczka ją najwyższej jakości oraz charakteryzują się wieloletnią trwałością.

Pierwszym etapem sporządzania projektu oczka wodnego jest wybranie odpowiedniego dla niego miejsca, co zostanie wykonane przez naszych profesjonalnych projektantów, którzy wybiorą dla oczka miejsce najlepiej nasłonecznione. Ma to głównie związek z utrzymaniem czystości wody. Nagrzana promieniami słonecznymi woda nie pozwoli na nadmierne rozwijanie się w niej glonów.

Przed przystąpieniem do budowy oczka wodnego należy wpierw wybrać metodę, jaką zostanie ono wykonane. Istnieją różne sposoby realizacji zakładania oczek wodnych. Każda z nich różni się wykorzystaniami do tego celu materiałami, przez co trwałość oczka wodnego jest zróżnicowana oraz uzależniona od wybranej metody realizacji. To jakim sposobem założymy oczko wodne, zależy tylko i wyłącznie do indywidualnych preferencji właściciela ogrodu

  • Najłatwiejszy i najtańszy sposób to wyłożenie oczka wodnego specjalną folią polietylenową lub PVC. Im grubsza folia, tym lepsza, ponieważ te najcieńsze wytrzymują z reguły około 2 lata. Nasza firma używa tylko najlepszych folii charakteryzujących się długą żywotnością.
  • Można użyć również gotowych form z żywic i polietylenu lub zbiorniki z syntetycznej gumy, lub kauczuku, które cechują się różnymi rozmiarami i kształtami.
  • Najtrwalszą oraz najrozsądniejszą metodą jest budowa betonowego oczka wodnego. Sposób ten wiąże się większymi nakładami pracy, które jednak przekładają się na jego trwałość. Mimo tego, koszty nie są stosunkowo wysokie, a żywotność tak wykonanego oczka wodnego sięga nawet do 50 lat. Poza tym decydując się na budowę betonowego oczka wodnego, można z łatwością nadać misce dowolnego kształtu.

Podsumowanie

Oczko wodne jest unikalną ozdobą ogrodu. Oprócz właściwości uspokajających i odprężających wpływa również pozytywnie na roślinność rosnącą w ogrodzie. Do zakładania oczek wodnych w Poznaniu oraz okolicach używamy wyłącznie materiałów najwyższej jakości, pochodzących bezpośrednio od najlepszych producentów w Polsce i na świecie. Dzięki temu nasze oczka charakteryzują się długą żywotnością, a także wyróżniają się niepowtarzalnym wyglądem i charakterem.