Odpowiednie nawodnienie trawnika latem – jak dbać o trawnik podczas upałów?

trawnik, systemy nawadniania ogrodu

Lato to z pewnością mało korzystny okres dla właścicieli ogrodów. O tej porze roku opadów pojawia się bardzo mało, rośliny są więc narażone na wysuszenie i utratę swoich walorów estetycznych. Szczególnie ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o trawnik. Niepodlewany zostaje narażony na brązowienie i przesuszenie. Powoduje to pogorszenie prezencji całego ogrodu oraz pojawienia się insektów, takich jak mrówki. Jak odpowiednio zadbać o ogród latem? Jaki system nawadniania wybrać?

Jak działają systemy nawadniania?

Automatyczny system nawadniania to skuteczny sposób na utrzymanie ogrodu w nienagannym stanie, nawet w najbardziej upalne dni. Jednak wciąż niewiele osób wie, jak działa taka instalacja. System nawadniania to sieć połączonych ze sobą elementów, dzielących się na różne sekcje. Przy jego projektowaniu warto zwrócić uwagę na rozkład zieleni w ogrodzie, ponieważ konkretne rośliny mają różne zapotrzebowania na wodę. Mogą one doprowadzać ciecz za pomocą zraszaczy, mikrozraszaczy lub linii kroplujących. Ze względu na kąt nawadniania dzieli się zraszacze na cztery rodzaje: 90° (narożniki ogrodu), 180° (boki ogrodu), 270° (narożniki domu lub tarasu) oraz 360° (centralny punkt ogrodu).

Nawadnianie trawnika — jak wygląda montaż systemu?

Montaż systemu nawadniania to czasochłonny i skomplikowany proces, który wymaga wiele pracy. Nie warto zabierać się za taką instalację samodzielnie, tylko zdać się na specjalistów. Nasza firma oferuje klientom bardzo sprawny i szybki montaż systemów nawadniania trawników, który jest przeprowadzany z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi. Za wszystkie prace odpowiadają doświadczeni fachowcy. 

Montaż systemu nawadniania składa się z trzech etapów. Po pierwsze, w specjalnie przygotowanych wcześniej rowkach umieszczane są rurki doprowadzające wodę. Mają one głębokość 20-40 cm i są przysypywane 10-centymetrową warstwą żwiru. Kolejnym krokiem jest zamontowanie studzienki, która będzie dostarczać wodę. Ostatnim etapem jest zamontowanie sterownika w pomieszczeniu wskazanym przez właściciela ogrodu.

System nawadniania ogrodu — dlaczego warto?

System nawadniania trawnika to rozwiązanie posiadające wiele zalet. Jest nie tylko świetną pomocą dla właściciela ogrodu, ale przyczynia się również do ochrony środowiska. To całkowicie bezobsługowy system, który pozwoli zaoszczędzić czas wymagany na ręczne podlewanie zieleni. Zapewnia także racjonalne zużycie wody. Dobrze skonfigurowany system nawadniania ogrodu potrafi nawet o połowę zmniejszyć ilość cieczy potrzebnej roślinom.

Systemy nawadniania trawnika to doskonałe rozwiązanie do każdego ogrodu. Pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Ponadto znacznie przyczyniają się do utrzymania roślin i trawnika w nienagannym stanie – nawet podczas bardzo upalnych dni, kiedy wody jest po prostu mniej. Są proste w obsłudze, należy jednak pamiętać, aby ich montaż powierzyć doświadczonym specjalistom.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz