Jakie rośliny posadzić w nowoczesnym ogrodzie sprawdź co jest modne

Projektowanie nowoczesnych ogrodów to trudne zadanie, ponieważ wymaga dużego nakładu pracy i czasu, a oprócz tego niezbędna jest także konkretna wiedza, która pozwoli na znalezienie pomysłu na połączenie wszystkich najmniejszych szczegółów w całość. Warto zastanowić się nad wyborem konkretnych roślin, ponieważ do ogrodów nowoczesnych pasują zupełnie inne niż te, które wybiera się do ogrodu klasycznego.

Nowoczesny ogród

 

W ciągu ostatnich lat aranżowanie mieszkań w stylu nowoczesnym stało się bardzo popularne, a obecnie powszechne stały się także projekty ogrodów nowoczesnych. Cechują się one przede wszystkim minimalizmem, który na dobre zagościł w naszej kulturze już wiele lat temu. Przestrzeń ogrodowa zaprojektowana w tym stylu powinna cechować się estetyką i przejrzystością, ale także prostotą i brakiem zbędnych dodatków. Dominującymi elementami tego rodzaju projektów są popularne figury geometryczne, czyli trójkąty, koła, kwadraty i prostokąty. Biorąc pod uwagę te wszystkie zasady szybko można dojść do wniosku, że nowoczesny ogród powinien wyróżniać się prostym układem ścieżek i chodników. W przypadku krzewów takich jak np. żywopłoty przycina się je równo lub formuje w różnego rodzaju kształty geometryczne. Nieodłącznym elementem w każdym ogrodzie urządzonym w stylu nowoczesnym jest także taras – to właśnie to miejsce będzie służyć jako strefa relaksu, dlatego warto je dobrze zaaranżować.

 

Jakie rośliny posadzić w nowoczesnym ogrodzie?

Stworzenie pięknego ogrodu nie byłoby możliwe, gdyby nie rośliny. Oferty sklepów ogrodniczych są bardzo szerokie i rozmaite, jednak przy wybieraniu roślin do ogrodu nowoczesnego warto zwrócić uwagę na kilka konkretnych rzeczy. Pierwszą i być może najważniejszą zasadą jest jednolitość kolorów – zupełnie odwrotnie wygląda to w przypadku ogrodów klasycznych, gdzie często można zauważyć festiwal rozmaitych kolorów. W przypadku minimalistycznego stylu raczej dba się o jednolitość i oszczędność kolorów. Kolejna i dość istotna rzecz to rozplanowanie układu roślin. Każda z nich powinna być posadzona dokładnie, w miejscu, które wcześniej zostało zaplanowane. Projekty ogrodów nowoczesnych tworzone są w taki sposób, żeby panował tu ład i porządek.

Centralnym miejscem wielu ogrodów jest trawnik, dlatego przed posadzeniem jakichkolwiek roślin warto zastanowić się nad ich umiejscowieniem. Najczęściej wybiera się obrzeża ogrodu, żeby stworzyć swojego rodzaju ramkę z roślin i jeżeli chodzi o ich rodzaj, to polecamy unikać gatunków delikatnych i wrażliwych, które wymagają ciągłej opieki. Złym rozwiązaniem jest także wybór roślin jednorocznych – o wiele lepszym ruchem będzie posadzenie roślin wielosezonowych.

Zdajemy sobie sprawę, że główną funkcją każdego ogrodu jest wypoczynek, dlatego podczas tworzenia projektu warto o tym pamiętać. Zachęcamy do sprawdzania szczegółowej oferty naszej firmy, którą dopasowujemy idealnie względem potrzeb naszych klientów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz