Aranżacja ogrodu – ile kosztuje projekt ogrodu i jego wykonanie

Tworzenie projektu przydomowego ogrodu to świetna rozrywka, ale niestety nie dla wszystkich. Mawia się, że „ogrody to wizytówki naszych domów” i jest to prawda, jednak do stworzenia przestrzeni, która robi wrażenie, niezbędne jest włożenie dużej ilości pracy. Bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy to zadanie będzie dość trudne, dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług oferowanych przez profesjonalnych projektantów.

 

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Zakładanie ogrodów może być kosztowne, ale wcale nie musi. Wszystko zależy od projektu i tego, jakie elementy mają się w nim znaleźć. Gdy cała lista niezbędnych rzeczy do zakupu będzie gotowa, to w szybki i wygodny sposób można sprawdzić ich cenę, natomiast inną sprawą jest zapłacenie za usługi doświadczonym projektantom – tutaj ceny są różne i najczęściej ustala się je indywidualnie względem wymagań klienta.

Jako firma od wielu lat zajmujemy się projektowaniem i zakładaniem ogrodów, dlatego warto wspomnieć jakie czynniki bierzemy pod uwagę, tworząc wycenę tego rodzaju usług. Z pewnością trzeba zacząć od wielkości ogrodu – analogicznie im większy obszar do zaprojektowania, tym większa cena.

Kolejną rzeczą jest ukształtowanie terenu, ponieważ każda działka jest inna. Zwracamy uwagę na kształt oraz na to, jaka jest konkretna przestrzeń do urządzenia ogrodu. W przypadku działek średnich lub małych pojawia się wyzwanie w postaci połączenia wszystkich niezbędnych funkcji rekreacyjnych z gospodarczymi.

Na cenę projektu wpływają także indywidualne wymagania klientów jak np. zaprojektowanie różnego rodzaju chodników, murków czy oświetlenia. Aranżacja ogrodu często nie może obyć się bez altany, dlatego wpisując w projekt tego typu obiekty, oczywiste jest, że cena projektu będzie wzrastać.

 

Realizacja projektu

Stworzenie szczegółowego projektu to krok pierwszy w drodze do posiadania pięknego ogrodu. Drugim krokiem jest urządzanie ogrodu i przebieg tego procesu posiada pewną chronologię. Realizację projektu zaczynamy od przygotowania terenu, czyli usunięcia zbędnych elementów, roślin oraz gruntu, który nie nadaje się do działań projektowych. Od ilości rzeczy do usunięcia będzie zależało, ile czasu wykonawca musi poświęcić na przygotowaniu powierzchni. Kolejnym krokiem, gdy pierwszy został zrealizowany, jest urządzanie ogrodu, czyli przede wszystkim posadzenie nowych roślin. Jest to kwestia zupełnie indywidualna, która zależy od gustu, więc całkowity koszt zakupu wszystkich roślin może wynosić kilkadziesiąt, kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy.

Finalizując poprzednie działania, warto zastanowić się nad instalacjami takimi, jak automatyczny system nawadniania. Pod względem ceny ciężko jest podać konkretną kwotę, jednak zazwyczaj widełki zaczynają się od 1000 zł w górę.

Na sam koniec realizowania projektu zazwyczaj zajmujemy się małą architekturą, czyli wyborem ogrodzenia, realizacją obiektów typu altanka i tak dalej. Zainteresowane osoby, które aktualnie są w trakcie poszukiwania ciekawych, oryginalnych ogrodów serdecznie zachęcamy do sprawdzania naszej oferty. Posiadamy wiele lat doświadczenia, więc jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie dopasować projekt względem Twoich indywidualnych potrzeb!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz