Robot koszący – montaż automatów koszących Poznań i okolice

Nie ma nic przyjemniejszego niż nienagannie skoszona trawa, która niepodważalnie wpływa na estetykę ogrodu. Jeśli nie płacisz za profesjonalną usługę pielęgnacji terenu zielonego wokół swojej posesji, musisz poświęcić swój czas na utrzymanie trawnika w doskonałej formie. Wiąże się to, każdorazowo, na spędzaniu wielu godzin na koszeniu trawy. Zamiast tego, warto rozważyć zainwestowanie pieniędzy w pełni zautomatyzowany robot koszący, który tę pracę wykona za Ciebie.

Jak działa kosiarka automatyczna?

Automat koszący w budowie zewnętrznej łudząco przypomina odkurzacz automatyczny, który krąży po trawniku i sprawia, że nabiera on nowego, estetycznego wyglądu. Do pracy, najczęściej wykorzystuje silnik zasilany akumulatorem litowo- jonowym, ostrza tnące, stację bazową, przewód obwodowy oraz czujniki, które uniemożliwiają robotowi opuszczenie koszonego obszaru. Bateria zapewnia ciągłą pracę urządzenia do 30 minut dla modeli podstawowych dedykowanych do małych trawników i do ponad czterech godzin w przypadku wysokiej klasy kosiarek zaprojektowanych do obsługi zdecydowanie większych terenów. W zależności od wielkości kosiarki i pojemności akumulatora można oczekiwać czasu ładowania od 30 minut do dwóch godzin lub dłużej. Niemniej jednak mechanizm działania dla wszystkich robotów koszących jest taki sam: poruszają się one po wyznaczonym wcześniej obszarze, kosząc trawę, a po wyczerpaniu baterii automatycznie wracają do bazy w celu naładowania, po czym kontynuują pracę.

Jakie są najważniejsze zalety kosiarki automatycznej?

  1. Praca automatycznych kosiarek jest na tyle cicha (działają w zakresie od 55 do 60 decybeli), że mogą one pracować również w nocy, aby utrzymać wysoką jakość skoszonego trawnika.
  2. Tradycyjne koszenie wymaga nakładu znacznej ilości pracy, regularnej konserwacji sprzętu i zaangażowania. Poza koniecznością wstępnego zaprogramowania sprzętu robot koszący jest w pełni samodzielny i nie wymaga stałej kontroli.
  3. Zautomatyzowane kosiarki uruchomiają się na czas, bez względu na pogodę.
  4. Lekkie automatyczne kosiarki akumulatorowe z małym silnikiem o niskiej mocy są bardziej wydajne niż model benzynowy lub duża kosiarka elektryczna.
  5. Zautomatyzowane kosiarki są przechowywane w stacjach ładowania, a nie w szopie ogrodowej lub garażu, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Automat koszący: montaż w Poznaniu

O ile sam zakup kosiarki automatycznej nie stanowi już problemu, ze względu na coraz większą popularność i dostępność towaru w sklepach branżowych, tak jej montaż, dla wielu osób może być skomplikowany. Zanim przystąpią Państwo do pierwszego użycia urządzenia, należy je zaprogramować w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Warto tę czynność powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają duże doświadczenie w zakresie ustawiania odpowiednich parametrów w automacie do koszenia trawy. Nasza firma świadczy usługi na najwyższym poziomie i zapewnia fachowy montaż automatu koszącego w Poznaniu. Specjaliści dokonają ponadto wstępnej wyceny kosztów usługi, które są zależne od wielkości i skomplikowania terenu. Usługi w zakresie montażu robota koszącego w Poznaniu obejmują także m.in.:

  • dobranie właściwego rodzaju kabla do konkretnego modelu kosiarki i wyznaczenie pola do koszenia z uwzględnieniem typowych przeszkód, takich jak: murki, schody,
  • zamontowanie szpilek mocujących kabel,
  • pomoc w wyznaczeniu bazy w celu szybkiego i efektywnego ładowania urządzenia,
  • zmierzenie obszaru trawnika i ustawienie parametrów w taki sposób, by był skoszony raz w wyznaczonym czasie.

Warto pamiętać, że montaż kosiarki automatycznej w Poznaniu to nie tylko wprowadzenie konkretnych poleceń w panelu urządzenia dotyczących tworzenia stref czy planowania czasu koszenia, ale także instalacja pod ziemią specjalnego, odpornego na rozkład wysokiej jakości okablowania z wykorzystaniem profesjonalnej maszyny. Ponadto, nasza firma oferuje projektowanie terenów zielonych pod pracę robota koszącego z uwzględnieniem wszelkich modyfikacji pozwalających uniknąć wykonywania dodatkowych prac podkoszeniowych w strefach, do których robot nie byłby w stanie dojechać.